Конспекти уроків для 2 класу

Урок № 1. Шкільні справи.
Тип уроку: урок, що спрямований на формування мовленнєвих навичок користування мовним матеріалом.
Мета: 
·        Ввести та опрацювати нові ЛО по темі (a pen, a pencil, a book, a copybook, a pencil- box, a bag, a pupil, a teacher, school, classroom).
·         Повторити й активізувати лексичний матеріал теми.
·         Навчати вживати структури “I have got…”, “This is a .
·        Формувати навички діалогічного та монологічного мовлення. 
·        Тренувати читання.
·        Тренувати в аудіюванні.
·        Розвивати навички письма.
·        Тренувати память та увагу.
·        Виховувати культуру спілкування.
Обладнання:
§  підручник, робочий зошит,
§   аудіоматеріали/ відеоматеріали до уроку;
§  м’яч; картки з літерами англійського алфавіту, картки для самостійної роботи, для роботи у групах, для вивчення нових ЛО.
Хід уроку:
I. Початок уроку (підготовка до навчально-виховної діяльності на уроці).
Привітання.
Вч.: Good morning, children!
Учні:Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, dear teacher,
We are glad to see you!
Вч.: Glad to see you too!
Учні разом із вчителем співають пісню “Hello!”
2. Мовленнєва зарядка
Вч.: Hello, Dasha! Glad to see you!
Уч 1: Glad to see you too!
Вч.: Hello, Vicky! Nice to see you!
Уч 2: Nice to see you too!
Вч.: Hello, Vlad! Nice to meet you!
Уч 3: Nice to meet you too!
Учні передають один одному по ланцюжку м’яч, запитуючи при цьому “How are you?”. Наступний учень бере м’яч та відповідає:  Fine, thank you. Потім він повторює запитання “How are you?” та передає м’яч далі.
3. Організаційний момент: перевірка готовності класу до уроку.
Вч.: We are all fine. It’s great! But, are you ready for the lesson? Let’s see!
Вчитель називає все, що повинно бути на парті в кожного учня, рахуючи при цьому на пальцях.
1 - Підручник; 2 - Зошит; 3 - Робочий зошит( надрукований); 4 - Словник; 5 - Щоденник.
Учні перевіряють і рахують все англійською мовою. Ті, у кого все є дають один одному п’ять.
4. Дата
Учитель, показуючи на дошці, називає дату уроку.
5. Тема, мета уроку та очікуваний результат
Вчитель повідомляє учням тему уроку.
Вч.: The topic of our lesson is “School”- «Школа»
School!- вказуючи на окремих учнів, просить повторити “School”
Вчитель звертає увагу учнів на схожість слів «Школа» - “School”.
Потім учні, дивлячись на написану на дошці тему уроку називають слово “School” по літерах, а, потім, викладають це слово самі з окремих літер на картках.
Вч.: Отже тема нашого уроку: «Школа» - “School”. І сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось як називаються наші шкільні речі англійською мовою. Зошит, підручник, ручка… Як же це буде англійською? Хочете дізнатись? (Так!) Тоді починаємо! Але будьте дуже уважними, треба дуже добре запам’ятати усі нові слова, щоб наприкінці уроку правильно зібрати портфель нашому Ведмедику-Teddy Bear.
So, 1-2-3, let’s go!
II. Основна частина уроку
1. Введення нових Лексичних Одиниць
Показуючи картки з зображеннями предметів, вчитель називає слово англійською мовою, учні хором повторюють за вчителем. 
Отже давайте подивимось, що ми вже можемо називати по-англійські, та порахуємо скільки це слів.
2. Тренування розпізнавання нових ЛО на слух
А тепер покажіть мені, будь ласка, свої речі. Show me your pens, please. Thank you!
Show me your books, please. Thank you! etc.
3. Тренування читання нових ЛО
На дошці записані усі 5-10 нових слів. Треба правильно розташувати картки з малюнками відповідно до кожного слова.
Учні по черзі виходять до дошки, намагаються з допомогою вчителя прочитати слово,знаходять та підставляють під цим словом відповідний малюнок.
Діти, а що нам ще потрібно взяти, щоб скласти усі ці речі та піти до школи? (портфель, рюкзак) Так, звичайно: портфель - a bag.
Вчитель кріпить картку з зображенням портфелю на дошку та підписує її: a BAG, а потім просить когось з учнів переписати це слово, але маленькими літерами: a bag.
Учні усі разом повторюють за вчителем кілька разів “a bag”, та ще раз усі нові слова.
4. Тренування нових ЛО у мовленні. Гра «Сніговий ком»
Учні складають речення з опорою на шаблон, та малюнки.
Вчитель пояснює учням правила гри. Учні починають по черзі будувати свої речення. Щоб дітям було легше запам’ятовувати послідовність,вчитель, паралельно з відповідями учнів викладає на дошці картки з малюнками предметів, що їх називають учні.
P 1: I have got a pen.
P 2: I have got a pen and a book.
P 3: I have got a pen, a book and a copybook. ……
5. Фізкультхвилинка
Вчитель разом з учнями розповідають вірш, виконуючи необхідні рухи.
1-2-3
Stand up,
Look at me! 
Hands to the sides,
Hands up,
Bend left,
Hands down,
Bend right,
Hands on hips,
1-2-3-hop!
Sit down!
1-2-3-stop!
Можна ще раз повторити, але наступного разу розминку проводить хтось із учнів.
А давайте пригадаємо які ще дії ми можемо виконувати.
Учні разом з вчителем стають у коло, разом пригадують  та показують різні дієслова:
Now, let’s play!
Рухаючись по колу усі рахують: 1-2-3-4-5- Jump!-наказує вчитель. Усі у колі повинні виконати команду. Потім знову: 1-2-3-4-5—говорить наступний за вчителем учень. Усі виконують команду. Потім наказує ще наступний…і таким чином кожен учень у колі повинен щось наказати. Останнім говорить знову учитель: 1-2-3-4-5-Stop playing! Thank you! Take your sits, please!
6. Закріплення вивченого на уроці матеріалу.
Розшифровка листа.
Look, please!
Подивіться! Поки ми з вами грали, наш зайчик-Hare приніс нам пошту. Подивіться скільки багато листів! Мабуть, він хоче ще раз нам нагадати про те,що нам потрібно брати з собою до школи. Dear Hare, роздавай дітям свої листи,будь ласка.
Учні отримують конверти( один на парту, або кожному учню по конверту), дивляться у середину, а там або розрізаний малюнок, який треба скласти як пазл і, потім назвати те, що отримали, або частини слова, які потрібно правильно скласти, щоб отримати  слово.
Наш зайчик, напевно, дуже поспішав до нас, біг дуже-дуже швидко, тому в нас все переплуталося. Діти, а ви зможете здогадатися, що ж має бути у цих листах. Що ж ми  маємо брати з собою до школи?
Учні виконують завдання. Хто впорався – підіймає руку.
Колективне складання портфелю.
Well done! Thank you! Ви дуже добре впоралися з цим завданням, і я бачу, що ви вже дуже добре знаєте усі нові слова. Отже, допоможіть, будь ласка, скласти портфель нашому Ведмедику - Teddy Bear. Please, help him!
Вчитель саджає Ведмедика перед класом на окремий столик, або стілець та починає читати речення. Коли учні чують потрібне слово, вони хлопають 2 рази в долоні та погоджуються.
III. Заключна частина уроку
1. Підбиття підсумків уроку
Отже, нагадайте мені, будь ласка, що ми сьогодні робили на уроці, що нового ви дізналися, чого навчилися та що вам найбільше сподобалося.
(почали вивчати тему «School», вивчили нові слова, читали, писали, розгадували листи, збирали до школи Ведмедика,….)
Один з учнів ще раз називає усі предмети, які поклали у портфель Ведмедика.
P1: This is a book. This is a copybook. This is a …..
2. Домашнє завдання.
Пояснення.
запис у щоденники
§  вправи у Робочому Зошиті.
3. Оцінювання роботи учнів.
Ви всі сьогодні дуже добре попрацювали, тому кожен з вас отримує свою зірочку –a star, a little star.
Вчитель роздає учням зірочки, вони клеять їх до своїх зошитів. Лунає пісня “Twinkle, twinkle, little star”.
4. Прощання вчителя з учнями
T.:So, how are you at the end of the lesson? (Fine, thank you!)
Are you happy? (Yes, we are.)
And you, Kate? ( I am happy.)
And you, Nick? (I am happy.)
Great! Very glad for you! I’m happy, too.
Now, Stand up, please!
Будь чемним і не забувай, прощатися …
P-ls: Good bye!
T.: Good bye, children! See you again.Вчитель та учні співають пісню “Good bye”, танцюють та виконують необхідні рухи.

Урок № 2. Шкільна кімната
Мета:
§  організувати тренування учнів у читанні таких буквосполучень, як sh / ch,
§  організувати повторення ЛО попереднього уроку(«Шкільне приладдя»),
§  тренувати вживання граматичних структур This is…/ That is…,
§  ввести нові ЛО за темою уроку та опрацювати їх у читанні, аудіюванні, мовленні,
§  формувати навички діалогічного мовлення,
§  навчати читання,
§  розвивати навички письма,
§  тренувати в аудіюванні,
§  виховувати любов до навчання.
Обладнання:
§  підручник, робочий зошит, картки з частинами слів до теми уроку;
§  картки зі словами (a table, a chair, a computer, a desk, a shelf)
Хід уроку:
I. Початок уроку
1. Привітання.
T: Stand up, please! Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!
T: How are you?
Ps: Fine, thank you.
T: Sit down, please.

2. Мовленнєва зарядка
Вч.: Hello, Dasha! Glad to see you!
Уч 1: Glad to see you too!
Вч.: Hello, Vicky! Nice to see you!
Уч 2: Nice to see you too!
Вч.: Hello, Vlad! Nice to meet you!
Уч 3: Nice to meet you too!
3. Організаційний момент: перевірка готовності класу до уроку
Вч.: We are all fine. It’s great! But, are you ready for the lesson? Let’s see!
Вчитель називає все, що повинно бути на парті в кожного учня, рахуючи при цьому на пальцях.
1 - Підручник; 2 - Зошит; 3 - Робочий зошит( надрукований); 4 - Словник; 5 - Щоденник.
Учні перевіряють і рахують все англійською мовою. Ті, у кого все є дають один одному п’ять.

4.  Дата. Учитель, показуючи на дошці, називає дату уроку
Учні записують дату у своїх зошитах.
5. Фонетична зарядка
Звуки [ ʃ ], [ tʃ ], та читання буквосполучень sh/ch у різних словах
Fish, ship, shelf, she, chair, teacher.
6. Тема, мета уроку та очікуваний результат
Сьогодні ми з вами повторимо слова, які ми вивчили на попередньому уроці, будемо грати, співати, та знову дізнаємось багато нового. Дізнаємось, наприклад, як розповісти, що знаходиться у нашій класній кімнаті. Отже, тема нашого уроку…
Вчитель підходить до одного з учнів та говорить йому на вушко тему уроку “My classroom”, а далі учні грають у гру «Зіпсований телефон» передаючи один одному тему уроку. (якщо учнів багато, щоб зберегти час, вчитель може сказати тему одному учню з кожного ряду).
Ну, що? Хто що почув? Яка в нас сьогодні тема?
Учні говорять свої варіанти.
Тема нашого уроку: Моя класна кімната-My classroom.
Учитель кріпить на дошці картки з частинами слів. Учні повинні розташувати їх у правильному порядку, щоб отримати тему уроку.
room

My

class
II. Основна частина уроку
1. Повторення лексичних одиниць попереднього уроку
Але спочатку давайте пригадаємо, що ми поклали до школи нашому Ведмедику та з чим прийшли до школи ви самі.
§  Учні хором за вчителем повторюють слова з опорою на картки з малюнками.
§  Вчитель називає предмет та просить учнів показати це (a book, a copybook, a bag…)
a book! - Show me a book, please. etc.
§  Учитель просить учнів відкрити свої словники, проходить та перевіряє як вони вдома записали  туди нові слова.
§  Учні відгадують закодовані слова, та записують їх на дошці та у зошитах.
А зараз, якщо вам вдасться правильно відгадати шифр, ми зможемо дізнатися, що одного дня забув взяти до школи Білл.
Показуючи різні речі вчитель запитує
What is this? – This is a pencil-box.
Потім запитання ставлять усі хором: What is this? вчитель демонструє різні предмети, учень, на якого вкаже вчитель, відповідає: This is a bag.
2. Тренування граматичних структур This is a…/ That is a…
Пред’явлення цих структур у мовленні.
§  Учитель розміщує деякі картки на дошці, решту залишає у себе.
§  Спочатку він демонструє картки, стоячи біля учнів,та сам їх називає: This is a book. This is a copybook.
§  А потім, залишаючись біля учнів та вказуючи на дошку, говорить:That is a pen. That is a pencil.
Вчитель питає учнів у чому різниця, чому він говорив спочатку This is a., а потім That is a.
та коли і як треба казати.
Пояснення вчителем (за потреби) різниці між цими двома структурами.
Тренування запитань What is this?- This is a …
What is that?-That is a …
Учні задають один одному різні запитання та відповідають на них.
Вчитель слідкує за правильністю  виконання завдання та , за потреби, виправляє помилки.
3. Фізкультхвилинка
Well done! Thank you!
Ми дуже добре попрацювали! А зараз настав час відпочити.
Вчитель малює на дошці два смайлики: один веселий, інший сумний. Показуючи на них, він, відповідно, каже: HAPPY/SAD, HAPPY/SAD.
Are you happy? (Yes, we are.) So, let's sing our song   “If you happy and you know it”
Учні співають пісню “If you happy and you know it” та виконують відповідні рухи.
4. Введення нових ЛО
Отже, ми з вами уже знаємо як називаються англійською мовою предмети, що лежать у вас на партах. І, нарешті, настав час дізнатися як називаються предмети, що знаходяться в нашій класній кімнаті-In our classroom.
Are you ready? Here we go!
Вчитель називає предмети меблів,при цьому наклеюючи на кожний предмет, який називає, картку з написом цього слова. Учні хором повторюють за вчителем.
Учитель звертає увагу та пояснює що ми називаємо «a table», а що «adesk»
Аналогічно вводяться слова: a chair, a computer, a (book)shelf, a blackboard.
5. Виконування вправ на закріплення нової лексики
Вправа «Будь уважним!» - «Be attentive!»
Учні ще раз уважно дивляться на слова.
Now close your eyes and count to ten!
Усі заплющують очі, рахують до 10(у цей час вчитель міняє деякі картки з написами між собою),учні відкривають очі та дивляться, що не так. Виправляють помилки.(наприклад, на комп’ютері прикріплена картка з написом «abookshelf», а на полиці написано «atable». Учні розташовують все так, як треба)
Учитель,вказуючи на окремі предмети, питає:
What is this? – This is a table.
What is that? – That is a bookshelf...
Спочатку вчитель, а потім учні ставлять один одному запитання та відповідають на них.
Вчитель контролює правильність виконання. (Учні працюютьв парах, або ланцюжком, або ж той, хто правильно відповів на запитання, задає наступне)
Введення віршу:
That is the window.
This is the door.
That is the ceiling.
This is the floor.
Команди вчителя.
Let’s act!
Спочатку вчитель з учнями пригадують усі команди, які учні вже знають та всі разом виконують їх. (Sit down, )
Потім, декілька учнів  виходять по черзі до дошки та  показують класу якусь дію, а інші повинні відгадати та назвати відповідну команду.
Введення нової команди- Go!
Учитель пише на дошці нову команду Go! та пояснює її значення. Звертає, також, увагу на управління цього дієслова: щоб вказати напрямок куди треба йти, ми використовуємо частку to.
Go to the…! або «Подорож по класу».
Закріплення вживання нових ЛО уроку у конкретних мовленнєвих ситуаціях.
Ann, stand up, please! Go to the blackboard (computer, door, window, table)! Go to the desk! Sit down, please!
Потім виходить наступний учень, учні говорять йому, що потрібно зробити та куди йти.
III. Заключна частина уроку
1. Підбиття підсумків уроку
Отже, нагадайте мені, будь ласка, що ми сьогодні робили на уроці, що нового ви дізналися, чого навчилися та що вам найбільше сподобалося. (навчилися читати буквосполучення sh/ch,повторили та вивчили нові слова, почали вчити вірш, співали пісню, навчилися називати, що знаходиться в класній кімнаті,називати предмети, які знаходяться поруч-This is a… та ті, які розташовані на відстані - That is...)
Нагадайте мені, будь ласка, що ми маємо у нашому класі. Учні називають все, що можуть назвати. Вони відповідають з місця, тому їм необхідно вживати як This is a…, так і That is a…
2. Домашнє завдання
Учитель роздає учням картки з домашнім завданням, пояснює, що треба робити:
вправи у Робочому Зошиті на нові слова та структури This is a…/That is a… ;
виписати нові слова до словника та вивчити (слова зтранскрипцією та перекладом надруковані на картці );
вчити вірш (вірш надрукований на карточці, усі нові слова з нього  виписані, перекладені на українську мову)

3. Оцінювання роботи учнів
Ви всі сьогодні дуже добре попрацювали, тому кожен з вас отримує свою зірочку –a star, a little star.
Вчитель роздає учням зірочки, вони клеють їх до своїх зошитів. Лунає пісня “Twinkle, twinkle, little star”.
4. Заохочення учнів до роботи та зацікавлення їх наступним уроком
Дуже добре підготуйтеся до наступного уроку. До нас прийде гостя, якій буде дуже потрібна ваша допомога. Будете їй підказувати, як треба правильно казати щось на англійській мові, виправляти помилки. А, щоб з цим впоратися, треба самим дуже добре все вивчити. Згодні?
5. Прощання вчителя з учнями
T.: So, how are you at the end of the lesson? (Fine, thank you!)
Are you happy? (Yes, we are.)
And you, Kate? (I am happy.)
Are you sad, Nick? (I am not sad. I am happy!)
Great! Very glad for you! I’m happy, too.
Now, stand up, please!
Будь вежлив и не забывай,
прощаясь говорить…
P-ls: Goodbye!
T.: Good bye, children! See you on Thursday!
Вчитель та учні співають пісню “Good bye” , танцюють та виконують необхідні рухи.
Урок № 3. Це моя школа.
Мета:
§  навчити учнів представляти своїх друзів,
§  організувати повторення ЛО попередніх уроків(«Шкільне приладдя», «Класна кімната»),
§  ознайомити із формою множини іменників в англійській мові,
§  навчати вживати запитання What is this…?”,
§  формувати навички діалогічного мовлення,
§  навчати читання,
§  розвивати навички письма,
§  тренувати в аудіюванні,
§  виховувати прагнення до навчання.
Обладнання:
§  підручник, робочий зошит,
§  підготовлена учбова дошка з усіма необхідними записами до уроку, картки для самостійної роботи, для вивчення нових ЛО;
§  Аудіо/відео матеріал до уроку;
§  Іграшка Лисичка.
Хід уроку:
I. Початок уроку
1. Привітання
T: Stand up, please! Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!
T: How are you?
Ps: Fine, thank you.                  
            T: Sit down, please
2. Мовленнєва зарядка
Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти англійські звуки. Повторюйте за мною. Repeat after me:
[u:]-school, room, classroom,
[ai]-my, fly, nice, nine, like/
3. Організаційний момент: перевірка готовності класу до уроку
Вч.: We are all fine. It’s great! But, are you ready for the lesson? Let’s see!
Вчитель називає все, що повинно бути на парті в кожного учня, рахуючи при цьому на пальцях.
1 - Підручник; 2 - Зошит; 3 - Робочий зошит( надрукований); 4 - Словник; 5 - Щоденник.
Учні перевіряють і рахують все англійською мовою. Ті, у кого все є дають один одному п’ять.
4. Дата. Учитель, показуючи на дошці, називає дату уроку
Учні записують дату у своїх зошитах.
5. Тема, мета уроку та очікуваний результат
Тема нашого уроку: Це моя школа.
Сьогодні ми з вами повторимо все-все, що ми вивчили на попередніх двох уроках. Будемо виконувати багато різноманітних завдань. А ще, нас очікує сюрприз від нашої гості. Вона теж приготувала для вас свої завдання. Пам’ятаєте, на попередньому уроці я казала вам, що к нам сьогодні хтось прийде в гості? Залишилось ще зовсім трошки почекати і ми з вами дізнаємось хто це. А поки наш гість ще не прийшов, давайте виконаємо декілька завдань.
6. Фонетична зарядка
Звуки [  ʃ  ], [ tʃ ], та читання буквосполучень sh/ch
Читання букви X [ks]. Box, fox, six, Max.
7. Дивіться хто до нас, нарешті, завітав: а fox - a Red Fox!
Say hello to our Fox!
Hello, Fox! – Hello.
Hello, Red Fox! Nice to meet you! – Nice to meet you, too.
А що ми питаємо, коли когось зустрічаємо уперше? How do you… - do.
Так, звичайно “How do you do?”
Давайте зараз для нашої гості вивчемо та розкажемо віршик.
Пред’явлення вірша вчителем.
How do you do, little fox?
How do you do?
We are glad to see you!
Glad to see you, too.
Учні повторюють за вчителем, потім учні та вчитель розповідають вірш усі разом.& екілька  учнів представляють вірш класу.
Fox: Thank you, children. Thank you very much!
T.: Лисичка дуже дякує нам. Ви – молодці! Well done!
II. Основна частина уроку
1. Знайомство. Введення His/ Her name is…
2. Актуалізація раніше вивчених  ЛО по темі «School» та тренування їх у різних видах мовленнєвої діяльності
Діти, наша Лисичка- Red Fox тільки починає вивчати англійську.
Наша Лисичка дуже старанна, тому в неї вже багато чого виходить. Але вона сказала мені по секрету, що ще не вчила слів про школу. Давайте повторимо з вами усі необхідні слова та будемо їй все розповідати.
§  Перегляд учнями відеоролика зі словами по темі (дивитися додатки)
§  Повторення хором усіх слів разом з вчителем (учитель при цьому показує усі предмети,що їх називають)
§  Відповіді учнів на запитання Лисички: What is this?/What is that?
§  Розпізнавання слів на слух.
Fox: Thank you children! Я сьогодні дізналася багато нових слів, але щось я трохи заплуталася. Підкажіть мені, будь ласка, що в нас може лежати на парті.Clap your hands!
Лисичка називає різні слова, учні повинні, якщо вони почують необхідне слово, хлопнути у ладоши.
a window, a book, a plane, a bag, a pen, a pencil, a copy-book, a door, a floor, a pencil-box
Дякую! А зараз підкажіть мені, будь ласка, що в нас може знаходитись у класній кімнаті.
a window, a tree, a door, a floor, a bed, a table, a car, a desk, a ceiling, a blackboard, a house, a computer, a banana, a chair, a shelf
Тренування читання слів по темі
Треба допомогти нашій RedFox розділити слова.
усі разом пригадують вірш
Гра «What is in my bag?»
Поки ми з вами займалися наша Лисичка вирішила погратися та заховала щось у свій портфель. Давайте спробуємо відгадати що це.
Учні разом із учителем пригадують як треба задавати питання. Потім запитують у Лисички: Is it a book (a copy-book, a pen…)?
Fox: Yes, it is./ No, it is not.
Потім хто-небудь з учнів намагається записати відгадане слово на дошці.
Той, хто відгадав, загадує наступне слово. Поки він ховає предмет у портфель інші учні відвертаються та заплющують очі.
3. Фізкультхвилинка
А зараз – час відпочити! Come here! Учні стають у коло.
Під музику учні передають по колу м’яч. У кого залишається м’яч на момент, коли музика перестає грати, повинен представити себе та учня, що стоїть поруч.
Hello! My name is Roma. His name is Vlad.
Рухаючись по колу усі рахують: 1-2-3-4-5- Jump! - наказує вчитель. Усі у колі повинні виконати команду. Потім знову: 1-2-3-4-5—говорить наступний за вчителем учень. Усі виконують команду.  Потім наказує ще наступний…і таким чином кожен учень у колі повинен щось наказати. Останнім говорить знову учитель: 1-2-3-4-5-Stop playing! Thank you! Take your sits, please
Go to the…! або «Подорож по класу». Пригадують команду Go to the…!
Виходитьучень, інші учні говорять йому, що потрібно зробити та куди  йти.
Go to the blackboard (computer, door, window, table)! Go to the desk! Sitdown, please!
4. Виконання вправ на закріплення ЛО по темі
А ви знаєте, що усі лисиці дуже хитренькі?
Our Red Fox is sly, too. Наша Лисичка  вирішила з вами погратися та ще раз перевірити добре ви все знаєте чи ні. Вона приготувала нам загадки, та різні цікаві завдання.
Ну, що? Покажемо їй які ви розумники? Let’s go!
Давай, Лисичка, нам свої завдання!
Вчитель відкриває написані на дошці слова. Треба знайти та підкреслити зайве слово та пояснити свій вибір.
A pencil, a pen, a bag (портфель не може писати);
A copy-book, a floor, a window, a door;
A teacher, a school, a schoolgirl, a pupil.
А зараз, відгадайте загадки:
В словах, записаних на дошці, Лисичка забула написати усі голосні. Здогадайся про що йде мова:
dr                       chr
flr                      clssrm
dsk                     bk
wndwpncl
Запиши відгадані слова та переклади їх.
Декілька учнів працюють у дошки. Учитель з іншими учнями слідкують за роботою, допомагають та, за потребою, виправляють помилки.
5. Повторення однини та множини іменників
Повторення правила утворення множини іменників.
Учитель пропонує учням разом з ним прочитати пари слів, а потім самим пояснити причини появи літери “s”.
1 book- 2 books
1 bag -5 bags
1 dog – 3 dogs
1 table – 10 tables
Утворення учнями множини іменників.
Знаючи правило, учні самостійно намагаються назвати, що намальовано на картинках.
Учитель показує учням картки з одним предметом та тими ж предмети але у множині.
Учні називають те, що вони бачать:
A pen – pens
1 dog – 4 dogs
A desk –desks
1 chair – 2 chairs
Учні відповідають на запитання вчителя.
How many pens have you got? – I have got 3 pens.
How many books have you got? – I have got 5 books.
Учні разом з вчителем пригадують та співають пісню “10 little a irplanes”, дивлячись відео до цієї пісні. (див. додатки)
Потім учитель пропонує заспівати пісню ще раз, але рахувати не літаки, а , наприклад, зошити.
Усі разом співають, відповідно розгинаючи та загинаючи пальчики на руках.
1 little, 2 little, 3 little copy-books,
4 little, 5 little, 6 little copy-books,
7 little, 8 little, 9 little copy-books,
10 little copy-books are on my desk (table).
10 little, 9 little, 8 little copy-books,
7 little, 6 little, 5 little copy-books,
4 little, 3 little, 2 little copy-books,
1 little copy-book is on my desk (table).
III. Заключна частина уроку
1. Підбиття підсумків уроку
Вчитель запитує як себе почувають учні наприкінці уроку. Учні роблять висновки та самі оцінюють свою роботу на уроці.
Thank you, dear children, for your work today. How are you now? (- Fine, thank you.)
Are you happy? (-Yes, we are)
Are you sad? (- No, we are not)
How are you, Kate? Запитує вчитель та показує картку до слова “Happy“ (- I am happy!)
How are you, Dan? Запитуєвчитель та показуєкартку до слова “Sad“ (-I am not sad! I am happy!) (див. додатки)
А давайте запитаємо як себе почуває наша гостя, чи сподобався їй наш урок сьогодні.
Учні хором запитують: How are you, Red Fox?
Fox: I am great! Thank you! I like your lesson and your work very much!
Чуєте, діти, нашій Red Fox дуже сподобався наш урок та те, як ви сьогодні працювали!
А ви як гадаєте,чи добре ми сьогодні попрацювали, чи впоралися з усіма завданнями?
(-Так!)
Отже, тримайте ваші зірочки! Вчитель роздає учням зірочки, вони клеють їх до своїх зошитів.
Отже, нагадайте нам з Лисичкою, будь ласка, що ми сьогодні робили на уроці, що нового ви дізналися, чого навчилися та що вам найбільше сподобалося.
Учні проводжають гостю уроку Red Fox.
А нашій гості вже час повертатися додому. Ви їй дуже сподобалися і вона захотіла подарувати вам свій вірш. Послухаємо?
Лисичка розповідає вірш.
What a happy, happy day!
Boys and girls are very gay,
They dance and play,
What a happy, happy day!
Вч.: Thank you, Red Fox! Дуже тобі дякуємо!  Ми обов’язково вивчемо цей віршик на наступному уроці. Правда ж,діти? А зараз час прощатися! Goodbye, RedFox! Приходь до нас ще!
Учні хором: Goodbye, RedFox!
Fox: Good bye, children!
2. Домашнє завдання
Учитель роздає учням картки з домашнім завданням пояснює, що треба робити:
§  вправи у Робочому Зошиті
§  вчити вірш (вірш надрукований на  карточці, усі нові слова з нього виписані, перекладені на українську мову)
3. Прощання вчителя з учнями
Вч.: Our lesson is over! Now, stand up, please!
Учні разом з учителем розповідають вірш, виконуючи усі необхідні рухи.
(говорить вчитель. говорять учні.)
Say“Hello!” – “Hello!”
Say “Hello!” – “Hello!”
Clap your hads! -1, 2, 3.
Touch your knees! – 1, 2, 3.
Touch your toes! – 1, 2, 3.
Say “Good bye!” – “Good bye”
Say “Good bye!” – “Good bye”
T.: Good bye, children! See you next lesson!
P-ls: Good bye!
Урок № 4. Олівець у пеналі.
Мета:
§  повторити й активізувати лексичний матеріал теми;
§  ознайомити з прийменниками місця іn”, “on”, “under;
§  організувати тренування вимови учнями англійського звуку [w];
§  формувати навички діалогічного мовлення;
§  навчати читання;
§  розвивати навички письма;
§  практикувати в аудіюванні;
§  навчати учнів  побудові речень англійської мови;
§  виховувати любов до навчання.

Обладнання:
§  підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи,
§  підготовлена учбова дошка з усіма необхідними записами до уроку;
§  Аудіо/відео матеріал к уроку;
Хід уроку
I. Початок уроку
1.     Привітання.
T: Stand up, please! Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!
T: How are you?
Ps: Fine, thank you.                  
T: Sit down, please.
2.     Мовленнєва зарядка.
Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти англійські звуки. Repeat after me:
[u:]-school, room, classroom,
[ju:]-pupil, tune, tube.
3.     Організаційний момент: перевірка готовності класу до уроку.
4.     Дата. Учитель, показуючи на дошці, називає дату уроку. (Учні записують дату у своїх зошитах.)
5.     Фонетична зарядка.
Розучування віршу “What a happy, happy day!” та тренування вимови звуку [w].
Вч.: Діти, а ви пам’ятаєте,що на попередньому уроці нам Лисичка розповіла віршик. Ми з вами пообіцяли його вивчити. Давайте  його розберемо та вивчемо. І наступного разу, коли  Лисичка –Red Fox к нам знову прийде, ми її здивуємо.
На дошці записаний вірш.
§  Спочатку його читає вчитель,
§  Вчитель звертає увагу учнів на правильність вимови англійського звуку [w],
учні тренуються правильно вимовляти цей звук, та окремі слова з цим звуком.
§  один з учнів виходить до дошки та підкреслює літеру W у вірші, щоб не забувати та правильно вимовляти звук [w],  читаючи та розповідаючи вірш
§   потім учні повторюють за вчителем кожну строчку вірша,
§  Читають вірш усі разом.
§  окремі учні намагаються прочитати вірш самостійно.
§   Разом з учителем учні перекладають вірш. 
§  Поступово витираючи окремі слова з віршу, вчитель пропонує учням його розповісти.
What a happy, happy day!
Boys and girls are very gay,
They dance and play,
What a happy, happy day!
(спочатку забираємо слова happy, happy, потім boys/ girls/ dance / play)
По завершенні розучування віршу він має такий вигляд:
What a ……, …… day!
.… and ….areverygay,
They ……. and……..,
What……………………!
Тема, мета уроку та очікуваний результат.
Одне з головних слів нашого уроку сьогодні - це слово Where!-Де? (записано на дошці)
Ми з вами уже вміємо називати англійською мовою шкільне приладдя, меблі, які є в нашій класній кімнаті. А сьогодні ми навчимося пояснювати, розказувати де знаходяться ті чи інші речі. Тема нашого уроку: Pencil in the pencilcase.
Вчитель просить учнів відкрити словники та записати туди слово “where”.
Учні ще раз пригадують правильну вимову звуку [w] та тренуються на цьому слові.
II. Основна частина уроку
1. Актуалізація ЛО по темі попередніх уроків
Щоб пригадати необхідні слова по темі вчитель просить учнів закінчити речення:
2. Перевірка домашнього завдання
3. Введення нових ЛО уроку (in, on, under)
§  Учні хором за вчителем повторюють слова з опорою на картки з малюнками.
§  Тренування написання нових ЛО
§  Учитель просить учнів відкрити свої словники та записати нові слова. Перевіряє правильність написання.
§  Вірш
§  Тренування написання нових ЛО.
Учитель малює на дошці коробку( квадрат) та розміщує три різнокольорові м’ячі, вирізані з кольорового паперу)по одному на коробці, всередині, та під коробкою.
Вч.: Where is the red(green, blue) ball?
Вчитель запитує та пропонує вибрати потрібну відповідь зі слів “on, in, under”.
Учні виходять до дошки та пишуть поруч з кожним із м’ячей відповідний прийменник.
1)    Впр.1, 2, 3,с.44.
2)    Гра “Yes/No”
4. Навчання учнів у побудові речень.
Пояснення вчителя.
Вчитель записує речення на дошці
“The ball is on the box”.
Розбирає його разом з учнями. На прикладі цього речення пояснює правила побудови речень та необхідний порядок слів.
Тренування учнів у побудові речень.
Вчитель прикріпляє картки з малюнками предметів на місця перщої та останньої таблиці.
Коли сказали це речення, вчителі кріпить інші.
Результат: учні називають те, що бачать на малюнках, та ті слова, які залишаються написаними на дошці, та отримують готове правильне речення.
5. Фізкультхвилинка
Well done! Thank you!
Ми дуже добре попрацювали! А зараз настав час відпочити.
Під музику учні передають по колу м’яч. У кого залишається м’яч на момент, коли музика перестає грати, повинен представити себе та учня, що стоїть поруч.
Hello! My name is Roma. His name is Vlad.
Вчитель разом з учнями розповідають вірш, виконуючи необхідні рухи.
1-2-3
Look at me!
Hands up,
Hands down,
Hands on hips,

Sitdown!
Stand up,
Hands to the sides,
Bend left,
Bend right,
1-2-3-hop!
1-2-3-stop!
6. Закріплення матеріалу опрацьованого на уроці
Гра Where is my book? 5-6 учнів розкладують по одному своєму предмету по класу, а потім питають:
Where is my pen (book, copy-book, pencil…)?
Інші учні з класу відповідають на запитання, дивлячись на схему на дошці.
The pen is on the chair./ The pencil is under the desk. etc.
7.Розвиток умінь мовлення.
Гра.
8. Навчання читання.
1) Гра «Склади речення».
Take            the book.
My name     is Kate.
This             is my game.
I am             a pupil.
2)Впр.5, с.45.
9.Письмо. Впр.6, с.45.
III. Заключна частина уроку
1. Підбиття підсумків уроку
Отже, що ми з вами сьогодні робили на уроці, що нового ми вивчили, чого навчилися? (навчилися говорити де що знаходиться, вивчили вірш, гралися, представляли один одного)
2. Домашнє завдання
Учитель роздає учням картки з домашнім завданням пояснює, що треба робити:
§  вправи у Робочому Зошиті на тренування вживання прийменників;
§  вивчити вірш “What a happy, happy day!”(вірш надрукований на карточці, усі нові слова з нього виписані, перекладені на українську мову)
§  ! - кожному учню намалювати малюнок , на якому треба розмістити свої шкільні речі у різних містах. Називати де що знаходиться.
3. Оцінювання роботи учнів
Ви всі сьогодні дуже добре попрацювали, тому, як завжди, кожен з вас отримує свою зірочку – a star, a little star.
Вчитель роздає учням зірочки, вони клеють їх до своїх зошитів. Лунає пісня “Twinkle, twinkle, little star”.

4. Заохочення учнів до роботи та зацікавлення їх наступним уроком
На наступному уроці ми з вами будемо все повторювати, описувати ваші малюнки. Будемо змагатися командами, виконуючи різні завдання, та визначати переможців.
А ще, наступного уроку до нас прийдуть в гості усі ті звірята, які допомагали нам при вивченні цієї теми.
Учні самі пригадують звірів, які були в них на попередніх уроках: Ведмедик- Teddy Bear, Зайчик- Hare, Pуденька  Лисичка - Red Fox.
Дуже добре підготуйтеся до наступного уроку, щоб вони побачили, як ви вже навчилися спілкуватися англійською та пораділи нашим успіхам.
5. Прощання вчителя з учнями
T.: So, how are you at the end of the lesson? (Fine, thank you!)
Are you happy? (Yes, we are.)
And you, Kate? (I am happy.)
Are you sad, Nick? (I am not sad. I am happy!)
…..
Great! Very glad for you! I’m happy, too.
Now, stand up, please!
Будь вежлив и не забывай,
прощаясь говорить…
P-ls: Goodbye!
Say “Good bye!” – “Good bye”
Say “Good bye!” – “Good bye”
Clap your hads! -1, 2, 3.
Touch your knees! – 1, 2, 3.
Touch your toes! – 1, 2, 3.
Say “Good bye!” – “Good bye”
Say “Good bye!” – “Good bye”
(говорить вчитель. говорять учні.)
T.: Goodbye, children! See you again!
Вчитель та учні співають пісню “See you later” .
Урок № 5. Шкільне життя. Повторення вивченого матеріалу.
Мета:
·        повторити й закріпити лексичний матеріал теми;
·        закріпити вживання питальних структур та відповідей;
·        розвивати вміння діалогічного мовлення;
·        повторити і закріпити знання числівників від 11 до 20;
·        практикувати у читанні;
·        тренувати в аудіюванні;
·        розвивати навички письма;
·        виховувати культуру мовлення.
Обладнання:
§  підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи, підготовлена учбова дошка з усіма необхідними записами до уроку;
§  Аудіо/відео матеріал к уроку;
§  Іграшкові Лисичка, Ведмідь, Зайчик.
Хід уроку:
I.  Початок уроку
(підготовка до навчально-виховної діяльності на уроці).
1.     Привітання.
T: Stand up, please! Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!
T: How are you?
Ps: Fine, thank you.
T: Sit down, please.

2.     Мовленнєва зарядка.
Т: Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти англійські звуки. Давайте повторимо скоромовки, які ми вчили на попередніх уроках: “Six big pink pigs lick fish and chips, “A fat cat sat on a mat and ate a fat rat”.

3.     Організаційний момент: перевірка готовності класу до уроку.
4.     Дата. Учитель, показуючи на дошці, називає дату уроку.
5.     Тема, мета уроку та очікуваний результат.
Отже тема нашого уроку-«Школа-School», повторення вивченого матеріалу. І сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо все-все, що ми вчили на попередніх уроках.
A також будемо зустрічати наших друзів, які допомагали нам вивчати цю тему.
Наприкінці уроку ви розкажете їм що ви вмієте.
II. Основна частина уроку
1. Актуалізація матеріалу попереднього уроку
Учні разом з вчителем пригадують вірш, до кожного куплету вчитель виставляє відповідний малюнок.
Учні підписують малюнки: on, in, under
Перегляд відео з прийменниками on, in, under (дивитися додатки)
Повторювання правил побудови речень в англійській мові.
Треба розташувати картки в правильному порядку.
Перевірка домашнього завдання.
Учні представляють свої малюнки класу та розповідають де що зображено на малюнку.
Найкраші малюнки вчитель розміщує на дошці.
2. Зустріч друзів та виконання різноманітних тренувальних вправ.
Колективне складання портфелю
Well done! Thank you! Ви дуже добре впоралися з цим завданням, і я бачу, що ви вже дуже добре знаєте усі нові слова. Отже, допоможіть, будь ласка, скласти портфель нашому Ведмедику - Teddy Bear. Please, help him!
Вчитель саджає Ведмедика перед класом на окремий столик, або стілець та починає читати речення. Коли учні чують потрібне слово, вони хлопають 2 рази в ладоши та погоджуються.
Розшифровка листа
Look, please!
Подивіться! Поки ми з вами грали, наш зайчик-Hare приніс нам пошту. Подивіться скільки багато листів! Мабуть, він хоче ще раз нам нагадати  про те,що нам  потрібно брати з собою до школи.  DearHare, роздавай дітям свої листи,будь ласка.
Учні отримують конверти(один на парту, або кожному учню по конверту), дивляться у середину, а там або розрізаний малюнок, який треба скласти як пазл і, потім назвати те, що отримали, або частини слова, які потрібно правильно скласти, щоб отримати  слово.
Наш зайчик, напевно, дуже поспішав до нас, біг дуже-дуже швидко, тому в нас все переплуталося. Діти, а ви зможете здогадатися, що ж має бути у цих листах. Що ж ми маємо брати з собою до школи?
Учні виконують завдання. Хто впорався – підіймає руку.
3. Фізкультхвилинка
PLEASЕ
А давайте пригадаємо які ще дії ми можемо виконувати.
Учні разом з вчителем стають у коло, разом пригадують  та показують різні дієслова.
Now, let’s play!
Рухаючись по колу усі рахують: 1-2-3-4-5- Jump!-наказує вчитель. Усі у колі повинні виконати команду. Потім знову: 1-2-3-4-5—говорить наступний за вчителем учень. Усі виконують команду.  Потім наказує ще наступний…і таким чином кожен учень у колі повинен щось наказати. Останнім говорить знову учитель: 1-2-3-4-5-Stop playing! Thank you! Take your sits, please!
4. Змагання учнів в описанні малюнків
Вчитель пояснює учням правила гри. Учні починають по черзі будувати свої речення.
5. Складання мовного портфоліо учнів.
6. Навчання читання.
Гра «Склади слова». Картки зі словами, з яких мають утворитись складні слова.
Pencil      case
Book       case
Book        shelf
Copy        book
Class        room
Black        board
7. Повторення лексичного матеріалу.
1) Гра «Назви слово».
2) Впр.2, с.50.
8. Розвиток умінь мовлення.
1) Впр. 1, с.50.
2) Впр. 4, с.51.
3) Впр. 5, с.51.
9. Аудіювання.
Впр. 3, с.50.
10. Письмо.
Гра «Склади речення».
This is          my book.
I am             a pupil.
What is         this?   
III. Заключна частина уроку
1. Підбиття підсумків уроку
Наш урок добігає кінця. Наступного уроку нас знову чекає багато нового та цікавого.
Ми почнемо вивчати нову тему.
2. Домашнє завдання
§  пояснення
§  запис у щоденники (- як результат вивчення теми, підготувати проект «Я у школі». Намалювати там свою класну кімнату; все, що вони носять до школи, звірят які до них приходили. Та написати, що і як вони вже вміють робити.)
3. Прощання вчителя з учнями.
T.: our lesson is over! It’s time to go! Good bye, children!
P-ls: Goodbye!
Вчитель та учні співають пісню “Good bye”, танцюють та виконують необхідні рухи.
Висновки вчителя:
У даному циклі уроків підібрані усі види вправ, що є необхідними для  тренування вмінь та навичок учнів у всіх видах мовленнєвої діяльності: читанні, письмі, аудіюванні та говорінні. При виборі вправ на тренування та закріплення  вивченого матеріалу, при виборі способів та засобів введення нового матеріалу враховані вікові особливості учнів початкової школи. Постійно використовується багато наочності, що є обов’язковим та необхідним при навчанні дітей молодшого шкільного віку.
Добре підібрані вправи та завдання, постійна зміна діяльності допомагає вчителю підтримувати інтерес до предмету та тримати увагу учнів на матеріалі уроку, а учням допомагає уникнути втоми.
Після проведення уроків цього циклу та виконання усіх запропонованих вправ, учні
§  добре засвоїли необхідний лексичний мінімум по темі; 
§  навчилися називати віддалені та близькі предмети;
§  утворювати множину іменників;
§  розповідати де знаходяться різні предмети;
§  ставити питання та правильно будувати відповіді на запитання вчителя та однокласників;
§  представляти своїх друзів;
§  вивчили/ пригадали багато віршів та пісень;
§  розвинули навички читання, письма, говоріння та аудіювання;
§  вдосконалили вимову деяких звуків англійської мови.
На підставі отриманих результатів та успішності учнів при вивчені цієї теми, а також,враховуючи емоційний настрій учнів, можна  вважати запропонований цикл уроків успішним та результативним.
Тема: Мої шкільні речі. School  things.
Мета: Повторити й активізувати лексичний матеріал теми.
            Тренувати вимову звуків [w],[e],[i],розвивати ритмічність вимови.
            Навчати вживати структуру I have got a …”
            Навчати вживати запитання “What is it?”, “Is it …?” та відповіді  “It is…”,    
            ”Yes,it is./No,it is not.”
            Навчати читання.
            Розвивати навички письма.
            Розвивати вміння діалогічного та монологічного мовлення.
            Тренувати пам’ять та увагу.
            Виховувати любов до навчання.
Обладнання: підручник, зошит, словник, малюнки шкільних речей, картки зі         
        знаками транскрипції, картки для самостійної роботи, ноутбук, магнітофон.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
-Stand up, please! Good morning, children! Sit down, please! How are you?
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Діти, сьогодні в нас незвичайний урок. До нашого класу завітав наш друг з
Англії – Смайлик. Він приготував для вас безліч цікавих завдань. Ми будемо вчити нові слова, читати, писати, малювати, співати, танцювати та грати в ігри.
Lets start our lesson.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
Пісня “What is your name?”
ІІ. Основна частина уроку.
1.Тренування у вимові  звуків.
Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти англійські звуки. Повторюйте за мною.
Repeat after me:
[w]-where, what, window, big window
[e]-pen, red, ten, seven, Ted
[i]-big, is, it, sit, milk, Tim.
2. Подання та відпрацювання нового лексичного матеріалу.
My dear children, look at the blackboard and repeat after me:
 Pencil-box, pen, glue, pencil, brush, copybook, rubber(eraser), ruler, scissors, book, bag, pencil-sharpener.
Запитання до учнів.
-What is it …?                                     It is a …
-What colour is it?                             It is…                                                    
3. Робота в парах. Pairs work.
Pen          [pen]                                      pencil-box[pensl boks]                                              
Scissors   [sizәz]                                     pencil[pensl]
Rubber(eraser) [rΛbә]                         brush[brɅ  ]
Book        [buk]                                      ruler[ru:lә]
4. Гра. Game.
Now we have a game.
-Is it a…?                           Yes, it is./No, it is not.
5. Робота в групах. Groups work.
I have got a …
in my
                                              school bag                    pencil-box
6. Фізкультхвилинка. Rest.
“Clap, clap, clap your hands”.
7. Навчання читання.  Read.
Let’s read the text and then answer the questions.
     This is a classroom. It is big and light. I can see a blackboard, a desk, a chair and a shelf in the classroom. The blackboard is very big. This is a map. It is on the blackboard.
     A little green desk is at the blackboard. I can see a book, a bag and a pencil – box on the desk. This is a red chair. It is at the desk.
   This classroom is good and clean.
Запитання до тексту.
- Is the classroom big or small?
- What can you see in the classroom?
- Is the blackboard big or little?
- What is on the blackboard?
- What is at the blackboard?
- What colour is the desk?
- What can you see on the desk?
- Is the chair at the blackboard?
- Where is the chair?
- Is this classroom good?
5. Письмо.Write.
____ook
ba___
ru___er
pe___cil
___en
sci___sors
___able
s__hool
rubb__r
glu__
6. Розвиток умінь мовлення. Speak.
Ruler, pencil, pen, book, copybook,rubber(eraser).
Well done, children! Now take your pencils and draw “Do you like this lesson or no?”
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.Домашнє завдання. Homework.
Намалювати шкільні предмети і підписати їх назви англійською мовою.
2.Підведення підсумків уроку.
-Children, you are very good pupils. Your marks …

Good-bye! (Пісня)

Немає коментарів:

Дописати коментар